دانلود فایل(پاورپوینت عمران ( فرسایش سواحل )(۴۰ اسلاید قابل ویرایش)مهندس محمد طلوعی)

پاورپوینت عمران ( فرسایش سواحل )(۴۰ اسلاید قابل ویرایش)مهندس محمد طلوعی|50582762|bkz50316637|
در حال حاظر فایل کامل و برتر با عنوان پاورپوینت عمران ( فرسایش سواحل )(۴۰ اسلاید قابل ویرایش)مهندس محمد طلوعی آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

پاورپوینت عمران ( فرسایش سواحل )


(۴۰ اسلاید قابل ویرایش)


مهندس محمد طلوعی


تفاوت عمده با بازه مستقیم : بالا بودن نرخ فرسایش
به دو صورت به ترتیب اولویت:
الف: فرسایش بستر در محل پاشنه ساحل خارجی که مراحل زمانی آن به شرح زیر است:
افزایش ارتفاع ساحل تا حد بحرانی
لغزش خاک ساحل به صورت توده ای
ب: فرسایش سطحی و تدریجی خاک ساحل
یکی از خصوصیات مهم جریان های حلزونی انتقال اجرامی است که در درون آن گیر افتاده باشند. بطور مثال رسوبات نیز به صورت حلزونی حرکت خواهند کرد. یعنی حرکت از سمت قوس خارجی به سمت قوس داخلی. چرا؟ چون لایه های پائینی که حاوی رسوب زیادی است در این جهت حرکت می کند.
فرسایش در قوس خارجی است چون هم فرسایش عمومی (بالا بودن سرعت طولی در این ناحیه)و هم فرسایش موضعی (جریان های رو به پائین و برگشت آن ها پس از برخورد به پاشنه ساحل) فعال است.
رسوب گذاری در قوس داخلی اتفاق می افتد. چون سرعت طولی در این ناحیه کم است(قدرت انتقال طولی ذرات کم است) و نیز مولفه جریان حلزونی رو به بالا است که انرژی لازم برای مقابله با سرعت سقوط ذرات را ندارد.
بازدید از پروژه های مهندسی رودخانه از اولین اقدامات باید باشد. در بازدید دنبال چه باشیم؟
وسایلی که در بازدید همرا داشته باشیم: نقشه و عکس هوائی از موقعیت پروژه، دوربین عکاسی و فیلم برداری، GPS، متر، دفتر یادداشت و خودکار، همراه داشتن افراد محلی آشنا، کلاه، لباس و کفش مناسب پیاده روی، قمقمه و البته خوراکی ساده و پر انرژی و آب کافی.
در حین رفتن مواظب باشید که راه های دسترسی را خوب روی نقشه مشخص کنید، روستاهای نزدیک به محل پروژه و امکاناتی نظیر برق در نزدیک پروژه، معادن شن و ماسه و سنگ و نیز نزدیکترین کارخانه سیمان و سایر مصالح مورد نیاز یادداشت گردد.